Plungės dvaro rūmai, kartais skambiai vadinami Žemaitijos Versaliu, greitai atgaus pirmykštį puošnumą ir eleganciją. Vienas gražiausių ir seniausių šalies dvarų, Lietuvos kultūros paminklas, atkuriamas rajono savivaldybės ir Europos Sąjungos fondų lėšomis. Projekto rangovai - bendrovės „Plungės Jonis“ ir „Pamario restauratorius“.
Pavasarį Plungėje darbus pradėję restauratoriai per metus turi išgražinti pagrindinės dvaro rezidencijos fasadus, atkurti prarastus ar sunykusius jų elementus, restauruoti pastatą puošiančias skulptūras. Užbaigus rūmų išorės atkūrimą ir rezidenciją supančio parko tvarkymo darbus, tikimasi gauti lėšų ir pastato vidaus patalpų restauravimui.
XIX a. pabaigoje garsios didikų Oginskių šeimos atstovas Mykolas Oginskis savo rezidencijai Plungėje pasirinko neorenesansinę stilistiką. Prabangūs rūmai statyti pagal vokiečių architekto Karlo Loranco projektą. Tai erdvus dviaukštis mūrinis statinys su keturiais kampiniais rizalitais. Rizalitų fasadus puošia skulptūros - tai retas reiškinys Lietuvos dvarų architektūroje.
Fasadų atnaujinimo darbus atliekančios bendrovės „Pamario restauratorius“ direktoriaus Aldo Kliuko teigimu, 7-ajame dešimtmetyje rūmai buvo nudažyti net ir dabartinėmis technologijomis sunkiai pašalinamais sintetiniais dažais. Tenka dėti vadinamuosius „cheminius kompresus“, naudoti naujausią Lietuvoje sauso ledo technologiją.
Šaltinis - dienraštis "Lietuvos rytas"